Povećanje broja finansijskih stručnjaka u Srbiji sa sertifikatom Udruženja ovlašćenih računovođa omogućilo bi standardizaciju srpskog finansijskog sektora i približavanje svetskim uslovima za poslovanje. Sada u Srbiji manje od 100 finansijskih stručnjaka ima taj sertifikat, a taj broj trebalo bi povećati na više hiljada. Srpski finansijski stručnjaci imaju priliku da se na trening-akademiji pomenute kuće školuju i pripremaju za polaganje ispita za dobijanje sertifikata, a prosečno studiranje traje tri do četiri godine i košta oko 10.000 evra. Sticanje tog sertifikata nije zamena za fakultetsko obrazovanje, već dodatak ekvivalentan nekoj vrsti master-programa. Sertifikat je standardizacija znanja u finansijskom sektoru i priznat je u 170 zemalja.
Povećanje broja finansijskih stručnjaka u Srbiji sa sertifikatom Udruženja ovlašćenih računovođa omogućilo bi standardizaciju srpskog finansijskog sektora i približavanje svetskim uslovima za poslovanje, ocenili danas predstavnici revizorske kuće Pricewatwrhouse Coopers.
Predstavnici kuće su naveli na konferenciji za novinare da sada u Srbiji manje od 100 finansijskih stručnjaka ima taj sertifikat, a taj broj trebalo bi povećati na više hiljada.
Srpski finansijski stručnjaci imaju priliku da se na trening-akademiji pomenute kuće školuju i pripremaju za polaganje ispita za dobijanje sertifikata, a prosečno studiranje traje tri do četiri godine i košta oko 10.000 evra, naveo je menadžer te akademije Miro Smolović.
Prema njegovim rečima, sticanje tog sertifikata nije zamena za fakultetsko obrazovanje, već dodatak ekvivalentan nekoj vrsti master-programa.
Sertifikat je standardizacija znanja u finansijskom sektoru i priznat je u 170 zemalja.